Афіцыйны сайт

Кніга славы

Занесены ў Кнігу Славы Мастоўскага раёна:

1. Валадось Васілій Лявонцьевіч, заслужаны інжынер сельскай   гаспадаркі Беларускай ССР (1932 – 2005)

2. Пронька Міхаіл Сцяпанавіч, заслужаны работнік сельскай гаспадаркі Рэспублікі Беларусь»

3. Місюк Анатоль Антановіч, дэлегат 1-го з'езда настаўнікаў Рэспублікі Беларусь, стваральнік музея «Памяць» дзяржаўнай установы адукацыі «Агульнаадукацыйная сярэдняя школа №5 горада Масты» (2008 г.)  

4. Карпук Дзмітрый Васілевіч, майстар спорту міжнароднага класа па веславанні на байдарках і каноэ (2009 г.)

5. Шульгач Уладзімір Мікалаевіч, старшыня сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва «Азяранскі» (2010 г.)

6. Бурнос Станіслава Станіславаўна, дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 5 г. Масты» (2011 г.)

7. Мыслівец Генрых Валяр'янавіч, глава фермерскай гаспадаркі «Гарызонт» Мастоўскага раёна Грод¬ненской вобласці (2011 г.) 

8. Давыдзік Мікалай Мікалаевіч, слесар па рамонце аўтамабіляў аўтатранспартнага цэха адкрытага акцыянернага таварыства «Мостовдрев» (2011 г.)

9. Мурына Таіса Мікалаеўна, пенсіянер, старшыня раённай арганізацыі грамадскага аб'яднання «Беларускі саюз жанчын» (2012 г.)

10. Юрэня Алег Алегавіч, майстар спорту міжнароднага класа, чэмпіён свету 2011 гады, удзельнік Алімпійскіх гульняў у Лондане 2012 года (2012 г.)

11. Лукічёва Людміла Дзмітрыеўна, дырэктар ДУА «Гімназія № 1 г. Масты» (1950 – 2019) (2013 г.)

12. Лойка Іосіф Францавіч, трактарыст-машыніст Мастоўскага раённага унітарнага прадпрыемства «Мостовчанка» (2014 г.)

13. Вавлев Валерый Пятровіч, дырэктар дзяржаўнай установы «Мастоўская раённая СДЮШАР» (2015 г.)

14. Плоцкій Раман Эдуардавіч, урач – метадыст оргметодкабинета ўстановы аховы здароўя «Мастоўская цэнтральная раённая бальніца» (2016)

15. Рудзевіч Пётр Станіслававіч, дырэктар дзяржаўнай установы «Гродзенскі абласны цэнтр алімпійскага рэзерву па вяслярных відах спорту» (2017)

16. Шафаревіч Аляксей Сцяпанавіч, старшыня Мастоўскага раённага выканаўчага камітэта 2006 – 2016 гг., (1960-2016) (2017)

17. Макавец Іван Міхайлавіч, які загадвае малочна-таварнай фермай «Сухінічы» філіяла «Дубна» адкрытага акцыянернага таварыства «Агракамбінат «Скідзельскі» (2018)

18. Плішань Ганна Васілеўна, настаўнік дзяржаўнай установы адукацыі «Мастоўская дзіцячая школа мастацтваў» (2018)

19. Крывулько Анатоль Іванавіч, начальнік фанернага цэха адкрытага акцыянернага таварыства «Мастаўдрэў» (2019)

20. Звяровіч Станіслаў Рышардовіч, адказны сакратар установы «Рэдакцыя газеты «Зара над Неманам» (2019)

21. Чэрнік Віктар Мечаслававіч, дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі «Лунненская сярэдняя школа імені Героя Савецкага Саюза Івана Шарамета» (2019)